

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 243 V |
| Working Voltage | 150 V |
| Breakdown Voltage | 167 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Current | 6.2 A |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1386
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44381
Ext.Price$0.44381
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44381 | $0.44381 |
| 10 | $0.34838 | $3.48380 |
| 25 | $0.31548 | $7.88700 |
| 50 | $0.28568 | $14.28400 |
| 100 | $0.25870 | $25.87000 |
| 300 | $0.24694 | $74.08200 |
| 500 | $0.23571 | $117.85500 |
| 1000 | $0.22194 | $221.94000 |
